Rainbow Dil Okulları bilgi çağında eğitime duyulan ihtiyaç doğrultusunda küresel ortamdaki bilgiye ulaşmak isteyen birey ve şirketlerin gelişimine kaliteli İngilizce eğitimi vererek katkıda bulunmak amacıyla 2006 yılında kurulmuş Hatay’in en büyük ve en kaliteli dil okuludur.
Rainbow Dil Okulları; Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Kurumsal Eğitim gibi gelişimini destekleyici alanlardaki açılımlarıyla dünya standartlarını yakalamış bir eğitim kurumu ve bir dünya markası olarak hizmetlerine devam etmektedir.
Rainbow Dil Okulları Genel İngilizce Programlarında dünyada en çok kabul gören 6 kurluk eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bu sistemde bir kur 80 saat sürmekte, kurlar hafta içi ve hafta sonu yapılan ders programlarına göre 1,5 ile 3 ay arasında sürmektedir.
Rainbow Language Center’da eğitimler, yetişkinlere İngilizce öğretebilme bilgi ve becerisine sahip, üniversite mezunu, tecrübeli öğretmenler tarafından verilir. Öğrencilerimiz kelimeleri gerçek telaffuzları ile öğrenirken, uzman yabancı eğitmenlerle birlikte hem farklı kültürleri tanıyarak hem de gerçek hayatta kullanılan İngilizce’yi yaşayarak ve kullanarak dil yeteneklerini geliştirebilme fırsatına sahip olurlar.